Lajme

 • Çfarë është teknologjia qeramike dhe turmalinë

  Termat qeramikë dhe turmalinë përdoren shpesh kur flasim për mjetet që përdorim çdo ditë në industrinë e bukurisë.Por a e dini se çfarë është teknologjia e vërtetë e turmalinës qeramike?Herën e fundit që pyetët një klient për rëndësinë e qeramikës dhe turmalinës në mjetet e tyre të bukurisë, a e keni shtuar këtë...
  Lexo më shumë
 • Masat paraprake për përdorimin e rregulluesve të flokëve

  Ashtu si çdo vajzë ka një hekur për kaçurrela në dorë, në mënyrë të ngjashme, mbase çdo vajzë ka edhe një rregullues flokësh në dorë.Nëse përdorni shpesh rregullues flokësh për të përmirësuar flokët tuaj, duhet t'i kushtoni vëmendje masave paraprake të mëposhtme.1. Përdorni një rregullues flokësh për disa herë në një copë...
  Lexo më shumë
 • Drejtues flokësh Dyson, a mund të drejtohet dhe të kalojë në temperaturë të ulët?

  Drejtues flokësh Dyson, a mund të drejtohet dhe të kalojë në temperaturë të ulët?

  Në tetor 2018, Dyson publikoi stiluesin e flokëve Airwrap në Shtetet e Bashkuara.Edhe pse kjo makinë nuk ishte lëshuar në Kinë në atë kohë, ajo shumë shpejt përfshiu gratë për shkak të formës së saj unike dhe teknologjisë shkatërruese të "mbështetjes në erë në vend të hekurosjes".Rrethi i miqve o...
  Lexo më shumë
 • Furçë flokësh e nxehtë

  Në shoqërinë e sotme, bukuria është bërë një ndjekje e njerëzve dhe të kesh një kokë flokësh mund të tregojë më mirë bukurinë individuale.Krehja jo vetëm që mund të kreh flokët, por gjithashtu relakson tendinat dhe aktivizon kolateralet, pajton gjakun dhe nxit metabolizmin.Furça me ajër të nxehtë është një furçë e zgjuar...
  Lexo më shumë
 • Përdorimi i rregulluesit të flokëve

  Shumë njerëz mendojnë se rregulluesit e flokëve janë vetëm për drejtimin e flokëve, por në fakt, ato kanë shumë përdorime.Më lejoni të ndaj me ju detyrat e shtëpisë që bëra, përdorimin e kapëseve të drejtpërdrejta!1. Kaçurrelat e mëdha me onde Në fakt, hekuri i drejtë mund të kapë flokët romantike me onde, ndonjëherë edhe më natyrale dhe më të bukura se...
  Lexo më shumë
 • Cilat lloje të kaçurrelave ekzistojnë?si vendosni?

  Cilat lloje të kaçurrelave ekzistojnë?si vendosni?

  1. Cilat lloje të kaçurrelave ekzistojnë?Si të vendos?Kaçurrelat mund të kategorizohen gjerësisht në tre grupe të performancës, të tilla si kapëse jonike, shufra elektrike dhe pa tel (ps : edhe pse sot shumë prej tyre janë kapëse jonike dhe hekuri për kaçurrela të integruara në një), megjithëse efektet e tyre të përgjithshme në t...
  Lexo më shumë
 • Si të zgjidhni një hekur për kaçurrela

  Si të zgjidhni një hekur për kaçurrela

  1. Diametri i hekurit për kaçurrela Diametri i hekurit për kaçurrela përcakton efektin e kaçurrelave dhe njohja e ndryshimit në diametër do t'ju ndihmojë të vendosni të blini.Ka 7 diametra të kaçurrelave: 12mm, 19mm, 22mm, 28mm, 32mm, 38mm, 50mm.Diametra të ndryshëm kanë shkallë të ndryshme përdredhjeje dhe valë...
  Lexo më shumë
 • Probleme të zakonshme kur përdorni një hekur për kaçurrela për jetën tuaj të përditshme

  Probleme të zakonshme kur përdorni një hekur për kaçurrela për jetën tuaj të përditshme

  Probleme të zakonshme kur përdorni një hekur për kaçurrela 1. Temperatura e një hekuri për kaçurrela Flokët e gjata janë në fakt shumë të thjeshta për t'u marrë, kështu që mbani temperaturën e hekurit për kaçurrela sa më afër që të mundeni, ndërkohë që përdorni disa produkte për kujdesin e flokëve paraprakisht.I dëmtuar 120°C, i shëndetshëm 160°C dhe res...
  Lexo më shumë
 • Po për furçën e flokëve Tinx HS-8006?Si të përdorni furçën e flokëve Tinx HS-8006?

  Po për furçën e flokëve Tinx HS-8006?Kjo furçë për drejtimin e flokëve mund të thuhet se është gjëja më e vlefshme që kam blerë këtë vit!Para se të blija, krahasova shumë furça flokësh të drejtë, nga performanca e kostos deri te performanca, dhe më në fund zgjodha TINX HS-8006.Ka gjithsej 4 nivele të temperaturës ad...
  Lexo më shumë
 • A mund të bartim produkte hekuri për kaçurrela flokësh në aeroplan ose në trenin e hekurudhës me shpejtësi të lartë?

  A mund të bartim produkte hekuri për kaçurrela flokësh në aeroplan ose në trenin e hekurudhës me shpejtësi të lartë?

  Ju mund ta mbani hekurin për kaçurrela si rutinë tuajën, në përgjithësi e vendos në çantë, mbi makinë, inspektori do t'ju lejojë të bëni një kontroll të veçantë. Mos u shqetësoni për këtë, ata gjithashtu mund ta kontrollojnë ah, por do të ishte më mirë të mos mbani një bateri që ngarkon, sepse mund të mos i plotësojë standardet...
  Lexo më shumë
 • Historia e zhvillimit të Yongdong Electric Appliance Co., LTD

  Ningbo Yongdong Electric Appliance Co., Ltd. u themelua në vitin 2006, 35 kilometra larg nga qyteti Ningbo, i vendosur në Xikou, zona kombëtare e turizmit skenik AAAAA. Ne shesim kryesisht mjete për stilimin e flokëve.Kompania mbulon një sipërfaqe prej 12,000 metrash katrorë, me më shumë se 400 punonjës, “cilësia në radhë të parë...
  Lexo më shumë
 • Produkti ynë i ri i dizajnit për kaçurrela automatike të mjetit për stilimin e flokëve

  Produkti ynë i ri i dizajnit për kaçurrela automatike të mjetit për stilimin e flokëve

  Kurseni kohë për jetën e përditshme Ne përdorim shkopin rrotullues më të fundit i cili mund të rrotullohet 360° dhe do të kursejë gjysmën e kohës, është i ndryshëm nga shufrat tradicionale të kaçurrelave, ju mund të merrni lehtësisht kaçurrela të shkëlqyera me valë brenda një kohe të shkurtër.Kundër ngatërrimit për përdorimin e kaçurrelave të flokëve Ndryshe nga ato dhoma për kaçurrela që bllokojnë flokët, tona ...
  Lexo më shumë
123Tjetra >>> Faqe 1/3