Вести

 • Што е керамичка и турмалинска технологија

  Термините керамика и турмалин често се користат кога зборуваме за алатките што ги користиме секој ден во индустријата за убавина.Но, дали знаете што е вистинска керамичка турмалин технологија?Последен пат кога прашавте клиент за важноста на керамиката и турмалинот во нивните алатки за убавина, дали додадовте толку...
  Прочитај повеќе
 • Мерки на претпазливост при користење на пегла за коса

  Како што секоја девојка има пегла за виткање во раката, слично, можеби секоја девојка има и пегла за коса во раката.Ако често користите пегла за коса за да ја подобрите фризурата, треба да обрнете внимание на следните мерки на претпазливост.1. Користете пегла за коса повеќе пати на едно парче ...
  Прочитај повеќе
 • Пегла за коса Dyson, дали може да се исправи и перма на ниска температура?

  Пегла за коса Dyson, дали може да се исправи и перма на ниска температура?

  Во октомври 2018 година, Дајсон го издаде стилерот за коса Airwrap во Соединетите држави.Иако оваа машина во тоа време не беше пуштена во продажба во Кина, таа набрзо ги зафати жените поради својот уникатен облик и нарушувачката технологија „да се потпираат на ветерот наместо на пеглањето“.Кругот на пријатели на...
  Прочитај повеќе
 • Жешка четка за коса

  Во денешното општество, убавината стана стремеж на луѓето, а да се има глава на коса може подобро да ја покаже индивидуалната убавина.Чешлањето не само што може да ја чешла косата, туку и да ги релаксира тетивите и да ги активира колатералите, да ја усогласи крвта и да го промовира метаболизмот.Четка за топол воздух е четка со...
  Прочитај повеќе
 • Употреба на пегла за коса

  Многу луѓе мислат дека пеглата за коса се само за исправување, но всушност тие имаат многу намени.Дозволете ми да ја споделам со вас домашната задача што ја направив, употребата на директни клипови!1. Големи брановидни локни Всушност, директното железо може да ја стисне романтичната голема брановидна коса, понекогаш дури и поприродна и поубава од ...
  Прочитај повеќе
 • Какви сорти на виткање има?како одлучуваш?

  Какви сорти на виткање има?како одлучуваш?

  1. Какви сорти на виткачи постојат?Како да одлучам?Виткачите може широко да се категоризираат во три групи за изведба, како што се јонски клипови, електрични прачки и безжични (ps : иако денес многу се интегрирани во една јонска штипка и железо), иако нивните вкупни ефекти врз ...
  Прочитај повеќе
 • Како да изберете пегла за виткање

  Како да изберете пегла за виткање

  1. Дијаметар за виткање Дијаметарот на пеглата за виткање го одредува ефектот на виткање, а познавањето на разликата во дијаметарот ќе ви помогне да одлучите да купите.Има 7 дијаметри на рачки за виткање: 12mm, 19mm, 22mm, 28mm, 32mm, 38mm, 50mm.Различните дијаметри имаат различни степени на виткање и бранови...
  Прочитај повеќе
 • Вообичаени проблеми кога користите пегла за виткање за вашиот секојдневен живот

  Вообичаени проблеми кога користите пегла за виткање за вашиот секојдневен живот

  Вообичаени проблеми при користење на пеглата за виткање 1. Температурата на пеглата за виткање Долгата коса всушност е многу едноставна за добивање, затоа одржувајте ја температурата на пеглата до 120°C колку што можете додека сеуште користите некои производи за нега на коса претходно.Оштетени 120°C , здрави 160°C и рез...
  Прочитај повеќе
 • Што е со четката за коса Tinx HS-8006?Како да ја користите четката за коса Tinx HS-8006?

  Што е со четката за коса Tinx HS-8006?Оваа четка за исправување на косата може да се каже дека е највредното нешто што го купив оваа година!Пред да купам, споредив многу четки за права коса, од перформанси до перформанси, и конечно го избрав TINX HS-8006.Има вкупно 4 нивоа на температура ад...
  Прочитај повеќе
 • Можеме ли да носиме производи од железо за виткање коса во авион или во воз со голема брзина?

  Можеме ли да носиме производи од железо за виткање коса во авион или во воз со голема брзина?

  Можете да носите виткање како своја рутина, јас генерално ја ставам во торбата, над машината, инспекторот ќе ви дозволи да извадите посебна проверка. Не грижете се за тоа, тие исто така можат да проверат ах, но тоа Подобро е да не носите батерија што се полни, бидејќи може да не ги задоволува стандардите...
  Прочитај повеќе
 • Историја на развој на Yongdong Electric Appliance Co., LTD

  Ningbo Yongdong Electric Appliance Co., Ltd. е основана во 2006 година, на 35 километри од градот Нингбо, лоциран во Xikou, националната област за сценско туризам AAAAA. Ние главно продаваме алатки за стилизирање на косата.Компанијата се простира на површина од 12.000 метри квадратни, со повеќе од 400 вработени, „квалитетот на прво место...
  Прочитај повеќе
 • Нашиот нов дизајн производ за автоматско виткање коса на алатка за стилизирање коса

  Нашиот нов дизајн производ за автоматско виткање коса на алатка за стилизирање коса

  Заштедете време за секојдневниот живот Го користиме најновото ротирачко стапче кое може да се ротира за 360° и ќе заштеди половина од времето, се разликува од традиционалните шипки за виткање, можете лесно да добиете одлични брановидни кадрици за кратко време.Против заплеткување за употреба на виткање на косата За разлика од оние соби за виткање кои ја заглавуваат косата, нашата ...
  Прочитај повеќе
123Следно >>> Страница 1/3