ЗаUs

Ningbo YongDong Electrical Appliance Co., Ltd.

NingBo YongDong Electrical Appliance Co., Ltd е основана во 2006 година, се наоѓа во градот Нингбо, вработува повеќе од 300 луѓе.Ние сме специјализирани за професионални производи за нега и третман на косаи мали апарати за домаќинство.По повеќе од 15 години одразвој, нашата компанија постепено стана пионер воалатките за стилизирање на косата поднесени.

Компанијата се простира на површина од 12.000 метри квадратни, со повеќеод 300 вработени.Ние работиме на основана квалитет и кредит.И ние ги правиме нашите производи непрестајноажурирани и развиени со напредна технологија, добра волјаи иновации во пионерски дух.Двата наши производипомина CE, Rohs.

Вашето задоволство е наша потрага, добредојдовте да контактирате ипреговарајте со нас!

 

微信图片_20220818141438
Прикажи соба
781616463bf00a52be48de921760f1b

Вести

нов
 • Што е керамичка и турмалинска технологија

  Термините керамика и турмалин често се користат кога зборуваме за алатките што ги користиме секој ден во индустријата за убавина.Но, дали знаете што е вистинска керамичка турмалин технологија?Последен пат кога сте ...

 • Мерки на претпазливост при користење на пегла за коса

  Како што секоја девојка има пегла за виткање во раката, слично, можеби секоја девојка има и пегла за коса во раката.Доколку често користите пегла за коса за да ја подобрите фризурата, треба да го...

 • Пегла за коса Dyson, дали може да се исправи и перма на ниска температура?

  Во октомври 2018 година, Дајсон го издаде стилерот за коса Airwrap во Соединетите држави.Иако оваа машина во тоа време не беше пуштена во продажба во Кина, таа набрзо ги зафати жените поради својата единствена форма и ...

 • Жешка четка за коса

  Во денешното општество, убавината стана стремеж на луѓето, а да се има глава на коса може подобро да ја покаже индивидуалната убавина.Чешлањето не само што може да ја чешла косата, туку и да ја релаксира тенденцијата...

 • Употреба на пегла за коса

  Многу луѓе мислат дека пеглата за коса се само за исправување, но всушност тие имаат многу намени.Дозволете ми да ја споделам со вас домашната задача што ја направив, употребата на директни клипови!1. Големи брановидни локни во...

нов
 • Што е керамичка и турмалинска технологија

  Термините керамика и турмалин често се користат кога зборуваме за алатките што ги користиме секој ден во индустријата за убавина.Но, дали знаете што е вистинска керамичка турмалин технологија?Последен пат кога сте ...

 • Мерки на претпазливост при користење на пегла за коса

  Како што секоја девојка има пегла за виткање во раката, слично, можеби секоја девојка има и пегла за коса во раката.Доколку често користите пегла за коса за да ја подобрите фризурата, треба да го...

 • Пегла за коса Dyson, дали може да се исправи и перма на ниска температура?

  Во октомври 2018 година, Дајсон го издаде стилерот за коса Airwrap во Соединетите држави.Иако оваа машина во тоа време не беше пуштена во продажба во Кина, таа набрзо ги зафати жените поради својата единствена форма и ...

 • Жешка четка за коса

  Во денешното општество, убавината стана стремеж на луѓето, а да се има глава на коса може подобро да ја покаже индивидуалната убавина.Чешлањето не само што може да ја чешла косата, туку и да ја релаксира тенденцијата...

 • Употреба на пегла за коса

  Многу луѓе мислат дека пеглата за коса се само за исправување, но всушност тие имаат многу намени.Дозволете ми да ја споделам со вас домашната задача што ја направив, употребата на директни клипови!1. Големи брановидни локни во...

 • ццц

Повеќе производи

ти

 • тел: +86 13008927555
 • Е-пошта: karenwu@nb-yongdong.com
 • Адреса: бр.2, патот Хуашенг, индустриски парк Дажанг, град Сикоу, Фенгхуа, град Нингбо, провинција Жеџијанг, Кина